O nás

IMG_3206

Som Zuzana a joge som sa začala venovať po absolvovaní  kurzu inštruktora jogy pre dospelých, ktorý som absolvovala v škole YogaVidya a uskutočnil sa pod vedením Adi Pročkovej a Fredyho Ayisiho. Dá sa povedať, že to boli prví ľudia, ktorí mi jogu priblížili a patrí im moja vďaka. Kurz som absolvovala ako mama malých detí a keď som doma cvičila, vždy chceli cvičiť spolu so mnou. Keď sa začali hádať o jogamatku a chceli cvičiť skoro každý deň, povedala som si, že by možno stálo za to začať s jogou pre deti. A bolo by dobré im to nejako priblížiť. Kúpila som si rôznu literatúru o detskej joge a začala som sa vzdelávať. Ale zdalo sa mi to stále málo na to, aby som cvičila s deťmi takú „pravú“ detskú jogu, ktorá by ich bavila. Hľadala som ďalej a našla som kurzy detskej jogy v Prahe. A musím povedať, že  už po absolvovaní prvého kurzu som vedela, že detská joga je presne to, čo chcem robiť. Je detská, hravá a zároveň prospešná pre zdravie detí. V Prahe v Českej asociácii detskej jogy som absolvovala kurzy u viacerých lektoriek. A tak ako to platí v joge pre dospelých, platí to aj v joge detskej, že každý lektor vám odovzdá vždy niečo nové a iné. Mne osobne najviac dal kurz lektorky, vyštudovanej psychologičky. A zaujalo ma ako krásne spája svoje poznatky z psychológie a jogy v jednom. Je pre mňa veľkou inšpiráciou.

Naša joga sa nesie v duchu nejakého príbehu, rozprávky ale prežívame pri tom rôzne pocity, blízkosť jeden druhého, snažíme sa uvedomovať si a vnímať jeden druhého a rešpektovať sa a prijať inakosť,  rozdiely a odlišnosti medzi nami.

Príjemná atmosféra, pekné cviky, deti to bavilo.

Halina

Detská joga so Zuzkou je pre môjho syna Paľka a mňa vždy príjemne a veselo stráveným časom v kruhu iných detí a mám. Môj syn, ktorý sa jóge predtým vyhýbal si ju vďaka Zuzke obľúbil. Ďakujeme!

Paľko a Lenka

Nezabudnite si pozrieť aj článok, ktorý o nás napísala Adel Jasenovcová Hašíková (Kliknite na obrázok):

10926168_1435762116754202_2993267270055058783_o