Chudne sa jogou? Možno áno, možno nie

Diskusia o tom, či je joga účinným nástrojom na zníženie telesnej hmotnosti, sa vedie roky.

Mnohí tvrdia, že joga nie je dostatočne rýchla, aby spálila počet kalórií potrebných na skutočnú stratu hmotnosti. Iní prisahajú a hovoria, že je to mimoriadne účinný spôsob, ako sa zbaviť kíl.

Všetci sme iní, no ja som živým dôkazom, že joga je mimoriadne efektívna, pokiaľ ide o trvalú stratu hmotnosti.

Ak ešte nemáte podložku, prax sa môže javiť ako jednoduchá bežná rutina, čo spôsobuje, že je to neefektívny spôsob, ako schudnúť a zvyšovať svalovú hmotu. Pre tých z vás, ktorí už praktizujete jogu, viete, že ide o mylnú predstavu. Joga vyžaduje veľkú fyzickú a duševnú silu, zameranie, vytrvalosť a flexibilitu.

Aby ste skutočne pochopili, ako ide chudnutie a joga ruka v ruke, musíte pochopiť tri roviny, z ktorých sa skladajú naše energetické telá: myseľ, telo a duša. Každá vrstva závisí od ostatných dvoch a ovplyvňuje ich. Keď je jedna vrstva nevyvážená, napríklad myseľ, telo a duša ju nasledujú.

Nemôžete mať zdravé telo a čistú dušu, ak je myseľ nadmerne aktívna a nevyvážená, čo platí pre viac ľudí. Našťastie joga má spôsob, ako zjednotiť a vytvoriť harmóniu medzi tromi kľúčovými rozhodovacími činiteľmi, ktorí vládnu vášmu životu.

Mentalita

Keď sa pustíte na jogovú cestu, začnete vidieť veci v novom svetle. Joga vás transformuje zvnútra, zvyčajne v tomto poradí. Paradoxne čím viac cvičíte, tým sa viac vaša myseľ odpútava od tela a ega. Hlas vo vašej hlave sa pomaly utišuje. Keďže ego sa drží tela ako kliešť, je zodpovedné za podnecovanie zlého rozhodovania. Keď prestanete žiť vo svojej hlave a začnete sa s ním rozprávať, vždy nasleduje pozitívna zmena. Začnete mať radosť z toho, čo vám skutočne robí dobre, namiesto konania podľa ego-verzie. V dôsledku toho sa odhalia aj nevedomé a deštruktívne návyky. Tento pohľad vedie k lepšiemu rozhodovaniu. Zmeny životného štýlu a zdravšie potraviny zaručia, že nastane chudnutie. Začnete si veci prosto viac uvedomovať a chudnúť nie preto, že cvičíte jogu, ale zostíte, ktoré potraviny vám robia dobre a ktoré chcete zo stravy vylúčiť.

Fyzické

Joga ponúka stovky ásan, obsiahnutých v nespočetnom množstve verzií a sekvencií. Všetky pozície prinášajú rôzne fyzické výhody. Navyše takmer každá poloha rieši detoxikáciu na nejakej úrovni, podporuje čistenie tela i mysle. To priamo ovplyvňuje úbytok na váhe, pretože odstraňuje zablokované veci v tele.

Hoci sú všetky typy jogy účinné, pokiaľ ide o čistenie, spaľovanie kalórií, zlepšenie flexibility a svalového tonusu, upokojenie mysle a poskytnutie pocitu vnútorného pokoja a spokojnosti, ak je vaším cieľom schudnúť, niektoré štýly sú efektívnejšie ako iné. Napríklad aštánga joga je najdynamickejší typ jogy a má veľa prechodov medzi pozíciami, ktoré poskytujú perfektnú zmes kardio a silového tréningu. Táto super dvojkombinácia je dobrý koktail, zameraný na účinné spaľovanie tukov a zvýšenie svalovej hmoty. Môžete spáliť od 400 do 600 kalórií za hodinu. To je ekvivalent k počtu spálených kalórií počas bežnej hodiny v posilňovni!

A nakoniec duša

Keď ste v kontakte s vašou dušou, začnete si uvedomovať, že život má hlbší význam. Chápete, že niektoré nesprávne návyky už neslúžia vášmu konečnému cieľu. Toto uvedomenie si priamo ovplyvňuje úbytok hmotnosti, pretože podporuje elimináciu nezdravých návykov. Napríklad jesť do prasknutia alebo opiť sa do nemoty. V skutočnosti z toho už nebudete mať taký pôžitok, ak vôbec. Keď budete svojej duši naslúchať, život dostane iný rozmer. Namiesto toho, aby ste sa identifikovali s egom a umožnili mu ovládnuť váš život, začnete si uvedomovať, že nie ste vaša myseľ. VY ste duša. Ste pozorovateľom mysle, ktorá vás povzbudzuje k prejedaniu, opitosti a iným nezmyslom.

Ak máte ozaj problém schudnúť, dajte si 5-6krát za týždeň hodinu jogy. Obmedzte mastné jedlá, rafinovaný cukor, polotovary a alkohol. Výsledky sa 100% dostavia.

Vaša Zuzana


Categories: Nezaradené

Post Your Thoughts