Joga, pexeso a (nielen) deti

V skratke je JOXESO zábavné a hravé prepojenie pozitív, ktoré joga prináša pre telo i myseľ, s pexesom, ktoré trénuje koncentráciu a pamäť. 

 

Prečo joga?

Joga dokáže upokojiť myseľ, zvýšiť sebadôveru a koncentráciu. Pomáha pri správnom držaní tela, zlepšuje pružnosť a ohybnosť, podporuje imunitu. A to je, najmä dnes, keď deti často lebedia na mäkkom gauči s tabletom v rukách, nesmierne dôležité. A popravde, v škole, na rôznych krúžkoch a aktivitách je na deti vyvíjaný veľký nátlak, kopčisko domácich úloh, hŕba projektov a povinností… A práve joga pomáha nájsť v tomto kolotoči harmonickú chvíľu, keď nemusia deti nič iné, len byť samy so sebou, vnímať len seba a cvičiť si len pre seba. V joge sa nesúťaží, nikto nie je prvý, nikto nikoho nepredbieha. Nikto nikoho nehodnotí. Joga naučí deti počúvať vlastné telo i myseľ. A vnímať to, čo sa deje práve tu a teraz. Naučia sa koncentrovať svoju myseľ, skrotiť myšlienky, zahnať nervozitu či napätie. Ľahšie sa budú učiť, objavia v sebe trpezlivosť a pokoj. A to bude úľava pre celú rodinu.

 

Prečo pexeso?

Pamäť a koncentrácia. Dve zázračné veci, ktoré mnohým deťom, a priznajme si, aj nám dospelákom, často chýbajú. Myseľ zahltená množstvom podnetov odbieha od jedného k druhému, každý len naťukne, nič nedokončí, nespracuje, neuloží… A dieťa zlyháva. V škole, doma, na krúžkoch… Sústrediť sa na jeden podnet, jednu výzvu je priam nadľudský výkon. Sú však isté techniky, ktoré nám s pamäťou a pozornosťou môžu pomôcť. Ako na to? Deti sa najlepšie učia a trénujú prostredníctvom hry. Zábavná forma rozvoja či posilňovania určitých zručností je predsa lepšia ako náročné a nudné procedúry. Opäť nielen pre deti. A tým sa vysvetľuje, prečo sme spojili jogu s pexesom.

 

Spoločné chvíle

Cvičiť môžu aj dospelí, ideálne spoločne s deťmi. Strávite spolu veselé a oslobodzujúce chvíle, ktoré stmelia nielen všetky rozbúrené myšlienky, ale aj vaše vzťahy, jednoducho spoja všetky možné prepojenia.

 

JOXESO

V škatuľke objavíte 15 kartičiek s pozíciami, kde je opísané aj prečo a ako cvičiť. Tri ucelené zostavy vám pomôžu s komplexným cvičením, ale môžete si precvičovať aj samostatné pozície. Dočítate sa niečo o dýchaní a samotnej joge. Pexeso skrýva jednotlivé pozície, jedna kartička z páru je vždy čiernobiela, deti si ju môžu vyfarbiť podľa svojich predstav, a jeden pár je úplne čistý pre vlastný obrázok. Zopár maľovaniek, pečiatka s jogínkou, zápisníček a farbičky ponúkajú deťom ďalší priestor na zábavu a tréning jemnej motoriky. Všetko krásne dotvárajú hravé básničky pre každú pozíciu. Škatuľka je spojená ručne robenými gombíkmi.

 

Momentálne sa dá objednať JOXESO priamo cez facebookovú stránku: www.facebook.com/joxeso/


Categories: Nezaradené

Post Your Thoughts